Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Smer chystá sa zmenu zákona: Lekárne lekárnikom alebo radšej lekárne pre pacientov? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

nemyslim si ze to bude az take horuce, siete (penta) si zalobuju. prinajhorsom sa vrati scenar z pred 15tich rokov ked boli v sro-cke spolocnici dvaja, investor (majitel siete) a lekarnik (poskytovatel lekarenskej strarostlivosti), cize budu aplikovat bod b) ... ktorej ustanovený odborný zástupca je zároveň štatutárnym orgánom alebo členom štatutárneho orgánu ...
 

 

Ono to naozaj je také horúce. Ten zákon je v uvedenom znení v procese schvalovania. Vôbec nejde len o siete. Ide aj o samostatných lekárnikov. Myslíte, že si majiteľ len tak nasadí za štatutára cudzieho človeka? Len tak, bez zásadných zmluvných podmienok? A čo deti lekárnikov - budú ich povinne nútiť ísť na farmáciu, len aby ostal majetok v rodine?

Akokoľvek, ako uvádzam na príkladoch v článku, zlučovanie hosdpodárskych (štatutár) a odborných funkcii nemá žiaden zmysel pre vplyv na kvalitu poskytovania lekárenskej starostlivosti. A kým je vesmír vesmírom, platí v ňom okamova britva - nemá zmysel vnášať ďalšie a ďalšie podmienky, ak nemajú žiaden vplyv.
 

 

ano, toto som nepostrehol ze lekarnik ktory bude vydavat lieky bude musiet byt statutar. taky zastupujuci farmaceut bude musiet byt clenom statutarnych organov vsetkych lekarni kde zaskakuje. celkom mile. pripadne si v jednoclovekovej dedinskej lekarni odbehne magistra na dovolenku a mozu zavriet.
 
Hodnoť

 

Človek by s týmto názorom aj mohol súhlasiť, keby....neboli niektoré argumenty podané zavádzajúco, Autor ako dlhoročný spolupracovník sietí asi nebude na ne nadávať. Pochopiteľne. Ale dať do porovnania na jednej strane bonusy zamestnanca v sieti za rok vo výške 1000€ a na druhej majiteľské benefity 78000€ je podľa mňa dosť silná a zvulgarizovaná káva. Zamestnanec si totiž príde ročne "za natlačenie hovadín pacientovi" na podstatne vyšší bonus, majiteľ o 78k€ za hovadiny môže pokojne snívať niekoľko desaťročí. Navyše, ten zamestnanec tlačením hovadín fakt nič neriskuje. Po 8 hodín treskne dverami a maňána. Majiteľ svojou prácou riskuje celú svoju existenciu. Dobré meno sa buduje dlho a ťažko, ničí sa ľahko a v sekundách. Najmä ak bývate a pracujete v menšom meste či na vidieku, kde každý každého pozná a niečo ako povesť a dobré meno ešte existuje.
Návrh novely naozaj má viaceré nedostatky, a niektoré z tých spomenutých priamo lákajú na obchádzanie, Je však snahou o pokrok v medziach v súčasnosti politicky možného. Či to má byť zákonnou normou alebo rukou trhu je rozdiel pohľadu konzervatívca a liberála. Ale každá takáto diskusia by mala byť korektná a podložená argumentami, ktoré neprešli Photoshopom až tak okato.
 

 

Moment, vysvetlím jedno nedorozumenie - tých 78000 nie sú benefity pre majiteľa z výdaja liekov. Mal som na mysli jeho investície, hodnotu lekárne, zásob...

A druhým nedorozumením je, že ako dlhoročný spolupracovník nebudem na siete nadávať - nuž, najprv som pracoval ako interný audítor, neskôr analyzoval a upravoval interné procesy - to sú pozície, kde sa vyžaduje brutálna kritika do vlastných radov ;-) Skutočne nemám najmenši problém lekárenské siete kritizovať.

"Majiteľ svojou prácou riskuje celú svoju existenciu." vo vzťahu k "dobrému menu" - to je čistý mýtus Poviem to takto diplomaticky - najlepšiu povesť u občanov majú dnes lekárne, ktoré sa nerozpakujú porušovať pravidlá výdaja Rx prípravkov. Dobrá povesť je síce pekný, ale len mýtus. Siete majú v tomto bode brutálne tvrdé interné pravidlá, pretože "priateľ" a "kolega z ročníka" cez ulicu ich udá skôr ako zaučínkuje parenterálne podanie lieku.
 


Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 278
 2. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 131
 3. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 127
 4. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 78
 5. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 72
 6. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 63
 7. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 56
 8. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 50
 9. Vladimír Benčík: Kuba 2/2 - "absolut total" 47
 10. Mišo Šesták: Keď si sovietsky vojak nesmie vypiť 38

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Sám
 2. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 3. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 4. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 5. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 6. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 7. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 8. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?
 9. Katarína Adamusová: Hranice vo vzťahoch z pohľadu efektivity
 10. Jozef Legény: Revúca, ako ďalej so správou bytov?


Už ste čítali?