Demokracia je diskusia, osobná sloboda je príležitosť, stále si to pripomínajme

Autor: Martin Pilnik | 17.11.2019 o 14:35 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  234x

Je nádherne oslobodzujúci pocit, že si za svoje šlamastiky, neúspechy a prehry môžem len ja sám. Je to môj život a ten patrí len a len mne. A len a len mne potom patria úspechy, radosti a výhry. Osobnú slobodu oslavujme každý deň!

Demokracia je plná konfliktov. Ako každá diskusia. Sloboda vytvára konfliktné situácie. Ako každá využitá príležitosť.

Len nacistický a komunistický režim dokázali zaviesť úplné ticho a dokonalú harmóniu. V gulagoch a Treblinke je dnes pokoj a ticho. Zabili tam všetky diskusie, rozhodli o konečnom ukončení všetkých príležitostí.

Buďme až unavení z konfliktov! Pripomenie nám to, že stále tu pestujeme demokraciu v diskusii. Pripomenie nám to, že stále slobodne využívame príležitosti.

Keď raz vyhráte diskusiu bez boja, keď zrealizujete svoju slobodu bez nárazu na slobodu iných, bude to preto, že sa vás boja. Presne vtedy prichádzajú na svet totalitné riešenia, keď už nikto nemá odvahu s vami nesúhlasiť. Už si povedali: "Čo ak sa ten mocný diktátor nahnevá?"

To jsou paradoxy, pane Vaněk

Ondráček je priamym účastníkom Novembra. Aktívne a s gustom mlátil v roku 1989 študentov na Národní třídě. Dnes, v roku 2019, je ako pozorovateľ OBSE v Bielorusku a dohliada na demokratické pravidlá volieb, nominovaný KSČM (kontinuálna pokračovateľka KSČ)

Náš slovenský drbnutý Jakobín si kopol do Tesca, ktoré nalepilo na mandarinky malé pripomenutie 17. novembra. Tak len nech mu jeho sloboda byť drbnutý Jakobín vydrží čo najdlhšie. To mu prajem z celého srdca.

Ono sa to povie, slobodne sa vyjadriť. Ale vy musíte počúvať aj to hovado demagogické. Vy ho musíte uznávať, aj keď sa vám z jeho slov, kedykoľvek ho počujete, varí krv v žilách. Aj keď tvrdí, že by ste mali byť celý život v opozícii a držať hubu.

Ak tvrdíme, že toto je demokratická krajina, tak symbolom nemôžeme byť len my demokrati. Symbolom musí byť aj ten človek, ktorý uplatňuje svoje právo na slobodu slova tým, že vás zosmiešňuje a nadáva vám.

Slobodu a demokraciu bráňme a ospevujme každý deň!

(Voľne podľa filmu americký prezident)

Veď koľkokrát sme sa navzájom diskusii posekali. Na kadečo máme medzi sebou rozdielne názory. Na kadečo máme rovnaké názory, niektoré životné osudy máme absolútne spoločné. A pokojne žijeme vedľa seba. Vďaka osobným slobodám a demokracii.

Bez obáv jeden z druhého a bez obáv z nejakého kreténskeho domového dôverníka, ktorý by mal tú skutočnú moc jedného z nás, alebo najradšej všetkých dať do late a prikázal nám pod hrozbou vylúčenia našich detí zo školy, hlásať jeho kreténske domovodôvernícke názory.

Je pre mňa veľkým potešením, že tomu 16. ročnému Martinovi, ktorý išiel vtedy 19. či 20. novembra 1989 s davom svojich gymnaziálnych spolužiakov na naše okresné námestie, môžem pogratulovať a poďakovať s odstupom 30 rokov.

Demokracia je diskusia, stále si to pripomínajme. Osobná sloboda je príležitosť. Aj to si pripomínajme.

So svojou slobodou zaobchádzajte slobodne

Pokojne sa vzdajte osobnej slobody, je to vaše dobré právo slobodne sa sám o sebe rozhodnúť a slobodne vložiť svoj osud do rúk iných ľudí. Nemajte ilúzie, aj ja to robím v desiatkach prípadov svojej každodennosti.

Je rovnako vaše osobné slobodné právo vziať rozum do hrsti a slobodne sa rozhodnúť, že len vy sám budete pánom svojho života a vy sa sám rozhodnete, že budete svoj osobný život riadiť slobodne a sám podľa vašich predstáv. Je skvelé, že to môžem a aj robím denno-denne desiatkykrát.

Ani jeden ani druhý variant nie je ani lepší ani horší, veď ide o vaše osobné slobodné rozhodnutie o vašej osobnej slobode.

Je nádherne oslobodzujúci pocit, že si za svoje šlamastiky, neúspechy a prehry môžem len ja sám. Je to môj život a ten patrí len a len mne. A len a len mne potom patria úspechy, radosti a výhry.

Osobnú slobodu oslavujme každý deň! 

Autor je členom tímu SaS  pre zdravotníctvo. Viac jeho politických textov na jeho politickom webe www.politik.pilnik.sk. Ak chcete sledovať aj ďalšie jeho politické vyjadrenia, staňte sa fanúšikom jeho facebookovej stránky.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Na predaj sú stovky reštaurácií. Korona začala čistiť gastro trh

Nového majiteľa hľadajú podniky po celom Slovensku.

Rozprávky SME

Čarodejná lampa (číta Robert Roth)

Klasické rozprávky (nielen) pre vaše deti.


Už ste čítali?