Môžeme ako slušní demokrati ešte 1 rok a 82 dní počkať do ďalších demokratických volieb

Autor: Martin Pilnik | 28.11.2018 o 12:46 | Karma článku: 1,78 | Prečítané:  676x

Schyľuje sa k ďalšej revolúcii na uliciach. Môžeme čakať, lebo veď demokracia znamená počkať do termínu volieb. Práve toto čakanie nás k tej revolúcii môže priviesť. Paradoxná, absurdná no neúprosná logika.

Usvedčený podvodník, zlodej na čele parlamentu ako malý jeduvitý permoník vykrikoval v nedeľu: "Neodstúpim! Neodstúpim! Neodstúpim!" 

Šušká sa, že ulicou vyhnaný premiér sa chce vrátiť oknom na miesto ministra zahraničných vecí.  Vyhnaný minister školí pod balkónom poslancov SNS, ako správne hlasovať, aby mohol byť ešte chvíľu poslancom.

Ministerka zdravotníctva arogantne porušuje povinnosti dané zákonom. Minister financií, aby sa mohol propagandisticky pochváliť vyrovnaným rozpočtom,  potichu škrtne 100-300 miliónov pre zdravotníctvo.

Ministerka školstva len dva dni po vyhlásení rozsudku za 11 rokov natvrdo pre ministra za nástenkový tender vyhlási podobný trojdňový tender s podkladmi v rozsahu 70 strán na vedu a výskum. Aj tento školský rok chýba v školách 40-50% učebníc.

Áno, môžeme ako slušní demokrati ešte 1 rok a 82 dní počkať do ďalších demokratických volieb.

Posledné dni, týždne, mesiace, roky ekonomiky a politiky na Slovensku by som zhodnotil takto: Čím dlhšie žijem, tým viac a viac mám rád svojho psa, ktorého nemám.

Vláda režimu Róberta Fica nemala pre občanov Slovenska žiadny zmysel. Odkedy z vlády odišiel Róbert Fico, vláda 8 percentného diktátora Andreja Danka je ešte väčším nezmyslom ako čokoľvek doposiaľ.

Kým postupným vývojom pod taktovkou politikov strany Smer sa náš vlastný štát dostal do totálneho absurdna, tak dnešné pokračovanie pod taktovkou SNS, je už  za hranicou aj tej najväčšej absurdnej drámy.

Áno, môžeme ako slušní demokrati ešte 1 rok a 82 dní do ďalších demokratických volieb.

Môžeme sa ešte 427 dní pozerať na vládu v totálnom rozvrate, ako sa navonok tvári, že vládne Slovenskej republike. Bude sa to tváriť ako najvyšší exekutívny orgán. Bude sa to tváriť, že to riadi tento štát. Bude sa to tváriť, že ich zasadnutie raz do týždňa je nevyhnutné pre chod tohoto štátu.

Môžeme sa ešte 427 dní všetci tváriť, že máme našu, demokraticky zvolenú vládu na 4 roky. Môžeme sa, my občania tohoto štátu, tváriť, že sme si predsa pred 3 rokmi splnili úlohu vo voľbách a tak nech nám dajú ešte tých 427 dní pokoj.

Môžeme sa ešte tých 427 dní spoliehať na to, že veď sú vládni politici Smeru, SNS a Mostu natoľko dobrí, že sa postarajú, aby nám tento štát fungoval a plnil si svoje povinnosti.

Môžeme sa tváriť, že sa nič mimoriadne nedeje, že všetko funguje v medziach najlepšieho možného. Že politici Smeru, SNS a MOSTU vo výkonných funkciách si už len nezachraňujú svoje peňaženky a svoju beztrestnosť. 

Paradoxná, absurdná no takáto neúprosná je logika: Keď nefunguje štát, začínajú umierať ľudia. Keď vládam pod rukami začali kvôli vlastnej neschopnosti umierať ľudia, prišli revolúcie. Lebo už nebolo inej cesty. Slovensko ešte má pár sekúnd čas. 

Súvisiace: Cynický premiér, svedomie poslancov a spojky na mediálnom výslní žúrujú ako by sa nič nedialo

Autor je členom tímu SaS  pre zdravotníctvo. Viac jeho politických textov na jeho politickom webe www.politik.pilnik.sk. Ak chcete sledovať aj ďalšie jeho politické vyjadrenia, staňte sa fanúšikom jeho facebookovej stránky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?