Vláda SR od dnes nemá v parlamente väčšinu - chce vládnuť navzdory Ústave

Autor: Martin Pilnik | 7.7.2016 o 12:51 | (upravené 7.7.2016 o 18:01) Karma článku: 9,12 | Prečítané:  1842x

Poslanci za Smer nevedia ako majú hlasovať. Nie sú absolútne presvedčení, že by hlasovanie dobre dopadlo. Pochybnosti dosiahli prahu reálnych obáv, že koaliční partneri nie sú dostatočne motivovaní.

Keďže je nenahraditeľný neprítomný, nemá kto doplniť nádrž vernosti vlajke a červenej farbe.

Slovenská republika stojí a padá na jednom človeku. Podnikatelia vo firme Štát, s.r.o. nevydali pokyny. Tak sa 5,5 milióna občanov zastaví. Normálne nie? Čo tam po parlamentnej demokracii, zastupiteľskom ústavnom systéme a pomernom politickom systéme!

Nesmieme sa pýtať, nepotrebujeme odpovede, hlasovanie je zbytočné. Podnikatelia vo firme Štát, s.r.o. si rozhodli a občanov do toho nič.

Takto treba čítať dnešné prerušenie mimoriadnej schôdze o odvolávaní jedného z ministrov vlády Slovenskej republiky. 

Pevnú väčšinovú koalíciu naozaj nič nevyruší

Je úplne normálne, že sa opozícia splaší a chce odvolať nejakého ministra. Požiadavku podpíše 1/5 poslancov parlamentu podľa §83 Ústavy. Predseda parlamentu - koaličník - pokojne schôdzu zvolá. Je sebaistý, vláda má predsa podporu väčšiny (viac ako 76 poslancov).  S istotou nič nehrozí. Opozičníkov nechajú vyrozprávať.  Keď si každý povie čo mal na duši a na papieri, nastane hlasovanie. Behom chvíľky jasnou väčšinou zamietnu návrh na vyslovenie nedôvery.

Toto jasné a zrozumiteľné posolstvo pocíti opozícia a už nebude zbytočne a márne zvolávať ďalšie schôdze. Aj opozícia má svoju sebaúctu.

Ale toto sa dnes v NRSR nestalo!

Dnes vláda koalície Smeru nemá parlamentnú väčšinu

Dnes sa vládna väčšina neodvážila hlasovať o dôvere ministra. Zbabelo odložili hlasovanie na niekedy na potom. Absolútne si nie je vládna koalícia istá, že má svojich baštrnákov a kolesíkov pod kontrolou a dostatočne a správe motivovaných k jedinému správnemu hlasovaniu.

V takejto situácii je evidentné, že vláda Slovenskej republiky nemá k dispozícii v parlamente väčšinu na presadenie svojich vládnych zákonov. Absolútne sú si nie istí.

Nastáva stav, o ktorom som hovoril tesne po parlamentných voľbách v marci 2016. Fico môže bez dôvery pokojne  chodiť do práce aj 2-3 roky. Na svoje podnikanie vo firme Štát, s.r.o. nepotrebuje prijímať žiadne zákony. Aj štátny rozpočet môže pokojne odignorovať.

Indivíduám pod hlavičkou Smer-SD a Smeru podobní absolútne nejde o nejaké vládnutie, či riadenie štátu. Vízie, smerovanie? Ale prosím vás, veď to politická strana Smer nemá už 8 rokov.

Odloženie hlasovania je de-facto potvrdením absencie vládnej väčšiny v Národnej rade.  Poslanci strán Smer, Most, SNS, oká zo Siete nastolili na Slovensku diktátorský režim nikým nevolených  samozvaných podnikateľov vo firme Štát, s.r.o.

Od dnes 6. 7. 2016 vládne Róbert Fico a jeho 14 ministrov bez akejkoľvek opory v Ústave SR a bez dôvery NR SR.

Súvisiace: Udrž husičky pod krídlami za každú eštébácku cenu, Bejby!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bitkári v škole v Demandiciach skončili, spolužiaci naďalej pykajú

Žiaci z obcí Lontov a Ipeľský Sokolec naďalej chodia do Demandíc, hoci si musia preplácať cestu sami.

SVET

Zeman fauluje Drahoša. Kampaň prezidenta spomína migrantov

Kampaň financuje netransparentný spolok.

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil.


Už ste čítali?