Ľudia, ktorí vytvárajú český internet

Autor: Martin Pilnik | 28.2.2005 o 22:05 | Karma článku: 7,04 | Prečítané:  3230x

Vždy som v sebe ťažko hľadal úctu a dôveru k autoritám. Dnes vám ukážem, prečo. Ukážem vám, ako si niektorí doposiaľ vážení odborníci, ktorí mimochodom skutočne aj čosi dosiahli, sami poslali moju dôveru na špacír. Najprv to bol ráno Ivo Lukačovič (seznam.cz) a večer Patrik Zandl (Marigold.cz)

Trochu zacitujem z článku ILblog - Konec úmorné publikační práce na ILblogu:
Náhodou jsem se místo s FireFoxem přihlásil na Lidé.cz v MSIE a zjistil jsem, že náš lidový blogovací systém má v sobě WYSIWYG editor, který produkuje celkem hezký HTML kód. Je spustitelný pouze v MSIE, protože využívá jakousi ActiveX komponentu, ale to by určitě nebyl takový problém. To je ten důvod, proč mi ve FireFoxu záložka Editor nefungovala a já jsem se o této možnosti dozvěděl až nyní.
A za každou vetou si znovu zopakujte: Toto píše majiteľ portálu Seznam. Po každej vete toho príspevku Toto píše majiteľ portálu Seznam a na konci dvakrát plus konštatovanie: On to nechal len tak.

No ja toto zistiť po rokoch fungovania služby, vyhodím programátora, dám to prerobiť a zaleziem tíško do kútika. Na druhej strane, je to človek, ktorý postavil z ničoho najúspešnejší český portál. Možno aj vďaka tomu, že má toho programátora a že Seznam vyzerá práve takto.

A teraz ten druhý. Najprv malá citácia:

Nadpis: Oskarův povedený tah s datovým paušálem: jak vylifrovat sosače
...Oskar udělal něco lepšího, čím uchlácholí běžné profesionální uživatele mobilních dat, o které mu jde takovým tarifem především. Cenu za data totiž udělal dynamickou s automatickou selekcí nejlepšího tarifu. Prostě přenášíte data ve čtyřech tarifních třídách:
* 238 Kč s DPH pro objemy dat 0–10 MB
* 476 Kč s DPH pro objemy dat 10–40 MB
* 714 Kč s DPH pro objemy dat 40–70 MB
* 952 Kč s DPH pro objemy dat nad 70 MB

Keď som to videl ráno na Mobilmánii, hovoril som si, že sa asi Oskar pomýlil v desatinnej čiarke. (Oskar má povesť najlacnejšieho operátora ČR) No keď vidím tie reakcie v komentároch korunované nezmyslom od Marigolda, zdá sa, že sa Oskar trafil. Normálne mu to zožrali. Aj s navijakom. Dokonca aj veľká ryba. Niektorí sa aj tešia.

Sosač s kvótou 70 MB? Dávno som na sieti nevidel väčší nezmysel. A to ho mesačne presurfujem ta a naspäť minimálne 170 MB práve cez GPRS. Sosač? Stiahnuť 700 MB filmu cez GPRS, to sa mi TotalComander vysmial a navrhol mi 26 príjemne strávených hodín.

Čudujete sa ešte, že náš internet takto vyzerá a je taký drahý? Ja sa prestávam.

Aktualizácia 1.3.2005 19:05:
Petrik Zandl reagoval na svojom blogu.
Založil som testovaciu stránku na Lide.cz.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Shashi Tharoor - Fórum

Zoznam chýb je dlhý. Ako sa India dostala až tam, kde nestačí miesto v márniciach

Optimizmus z konca pandémie aj hrdosť na vakcínovú diplomaciu neboli namieste.

Francúzi hrozia blokádou. Briti vyslali k ostrovu Jersey hliadky

Ostrov zaviedol nové požiadavky, ktoré musia splniť rybári žiadajúci o rybolov.


Už ste čítali?