Klesajúce predaje PDA sú dôsledkom dokonalosti prístrojov

Autor: Martin Pilnik | 26.2.2005 o 14:06 | Karma článku: 6,51 | Prečítané:  2379x

Problém vymierania PDA, tak ako je prezentovaný, je problémom „ dokonalého zariadenia uvedeného hneď v prvej generáci“. Každý markeťák potvrdí, že toto je najfatálnejšia marketingová chyba.

Vidím to na svojom iPaqu 3630. To je ten prvý v novodobej histórii. Po jeho SW upgrade z PocketWin 2000 na PoketWin 2002 a dokúpení jaketu na CF kartu, je to funkčne stále to isté zariadenie, ako tie, čo sa predávajú teraz. Neprišli žiadne nové funkcie, žiadne spätne nekompatibilné aplikácie.

Neexistuje žiaden dôvod, prečo by som si mal kúpiť nový stroj. PDA používajú ľudia, ktorí vedia, čo od života chcú a vedia zužitkovať potenciál elektornických hračiek. A práve pre túto cieľovú skupinu platí, že nevyhodia peniaze za novinku, ktorá neprináša nič nové.

Myslím, že nastane konvergencia medzi PDA a mobilom. A vzniknú dve zariadenia, smartphone a komunikátor. Budú/už sú, mať vlastne rovnaký operačný systém, rovnaké schopnosti. Líšia sa len a len ergónómiou ovládania a veľkosťou. Vďaka skoro nekonečnej flexibilite operačného systému je možné posunúť jeho využívanie akýmkoľvek smerom.

Ja budem upgradovať, keď príde komunikátor za rozumnú cenu. Len a len kvôli lepšej ergonónii konceptu všetko v jednom oproti konceptu mobil+PDA.

Týmto som odštartoval aj ostatnú kategóriu, kategóriu PDA a iných elektronických hračiek. V najbližšom čase sa môžete dočkať mojich tendenčných článkov o tom, ako je PDA výborné na všetko. Keď hovorím na všetko, tak na všetko, vrátane holenia a ochrany pred komármi.

Text vznikol ako reakcia na článok a diskusiu na weblogu conBLOG Konec PDA?, kde sa rozoberá problém klesajúcej predajnosti PDA.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dnes píše Matia Lenická

Slovenský teplý pat je veľmi krehký

Čakanie nič nevyriešilo, je načase sa o svoje práva biť.


Už ste čítali?