Nezávislí kandidáti, prečo vás nechcú v strane?

Autor: Martin Pilnik | 14.10.2014 o 7:40 | Karma článku: 2,38 | Prečítané:  722x

České komunálne voľby vyhrali ad hoc poskladané kandidátky s dobrodruhmi. Nemyslím to vôbec pejoratívne  Keď si všimnete čím bodovali nezávislí kandidáti, tak uvidíte len a len časne statky. Niekde to bola nestavba novej radnice, niekde naopak nové urbanistické riešenia námestia. Viete ako budú títo nezávislí kandidáti hlasovať a rozhodovať v tých stovkách či tisíckach malých či veľkých rozhodovaniach, ktoré robí každý mesiac obecné zastupiteľstvo?

České komunálne voľby vyhrala rýdza demokracia. Človek si povedal, že on to zvládne, presvedčil pár ľudí, dal dohromady kandidátnu listinu, zaregistrovali sa a vyhral. Bude 4 roky podľa seba riadiť svoj lokálny svet. Vivat demokracia. Nemyslím to vôbec pejoratívne 

Toľko tá suprová stránka. Naozaj, bez akejkoľvek irónie - je to super, milujme demokraciu.Dáva nám, každému jednému  z nás, túto šancu. 

Ale prečo títo ľudia nemajú šancu v systéme klasickej politickej strany? Viete, výhodou klasickej politickej strany je predvídateľnosť v otázkach, ktoré nie sú aktuálne dnes, ale prinesie ich až čas. Volebná kampaň prebieha tu a teraz. Keď si všimnete čím bodovali nezávislí kandidáti, tak uvidíte len a len časne statky. Jeden konkrétny bod. Niekde to bola nestavba novej radnice, niekde naopak nové urbanistické riešenia námestia.

Viete ako budú títo nezávislí kandidáti hlasovať a rozhodovať v tých stovkách či tisíckach malých či veľkých rozhodovaniach, ktoré robí každý mesiac obecné zastupiteľstvo?

Viete aké majú dlhodobé vízie? Myslím vízie presahujúce aktuálne volebné obdobie?

Hm, už sa mi to tak suprové nezdá, že víťazia dobrodruhovia na jedno použitie s jedným nápadom.

Ale prečo títo ľudia nemajú šancu v systéme klasickej politickej strany? Ako to, že politické strany nie sú otvorené novým ľuďom? Alebo sú? Prečo potom nezaklopali títo dobrodruhovia? Boja sa, že by nedokázali presvedčiť spolustraníkov? Že by tieto prvotné primárky prehrali v momente, keď by si ich niekto opýtal na ich filozofický, nadčasový pohľad na svet?

Ja neviem. Ale tak trochu tuším. Sú nepredvídateľní. Nezávislí kandidáti sú veľmi ale veľmi nepredvídateľní v charaktere  ich celkového  hlasovania. Ale ako sa mám rozhodnúť pre konkrétneho nezávislého kandidáta, keď netuším, či bude rovnako liberálne hlasovať v prípade zdravotníckych otázok, ako deklaruje v prípade rozvoja stavebných zákaziek?

Pamätáte na poslaneckú šlamastiku v Nových Zámkoch? Viete ako by v tomto prípade hlasoval váš nezávislý kandidát?

Hm, už sa mi výber nezávislého kandidáta nezdá ani trochu suprový.

Pre mňa v nadchádzajúcih komunálnych voľbách to bude jednoduché. Je tu Smer - garant birmovaného socialsitického bafuňárskeho podnikania vo firme Štát s.r.o. Je tu SaS, garant liberálnej pravicovej sociálne-solidárnej politiky. Prvý spôsob riadenia spoločnosti je pre mňa neprijateľný. Ten druhý je presne to čo očakávam.

Dosť ľutujem ostatných pravicových voličov. Hlavne tých konzervatívnejších. Ale možno majú jasno. A tiež socialistov z presvedčenia. Koho vy len budete voliť?

Aké už len môže mať dlhodobé hlasovacie preferencie človek, ktoré ho zaštítila koalícia Smer+KDH+Sieť+Most? Socialistický pravicový birmovaný komunista z Oravy žijúci v Mosonmagyaróváre? Hm, to by sa nepodarilo ani ako produkt zrážky koňa s ešte väčším koňom v CERNE.

Nechcem sa vypytovať nezávislých kandidátov, aby som zistil čo si myslia na každú jednu mysliteľnú otázku a tak si zvolil mne prijateľného kandidáta. Vy na to máte čas?

Základné vízie strán, ktoré si vybral jednotlivý kandidát keď ich použil na zaštítenie mi pomáhajú. A z opačnej strany zas spolieham, že  strany korigujú počas volebného obdobia vízie svojich kandidátov, aby boli v duchu základných vízii strany.

To je pre mňa trvalo udržateľné rozhodnutie.

Na podobnú tému z minulosti:
Tak čo to vlastne chceme? Mysliacich poslancov, alebo stranícku mašinériu?
Rozosraný charakter na všetkých stranách politiky a štátu
Prestaňme sa báť byť radovými členmi politickej strany

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?