Môžete sa aj na hlavu postaviť, biológia bude vždy sexistická a politicky nekorektná

Autor: Martin Pilnik | 8.9.2014 o 16:41 | (upravené 8.9.2014 o 16:51) Karma článku: 9,06 | Prečítané:  1833x

Či chceme alebo nie, na splodenie decka treba ženskú a mužskú pohlavnú bunku. Takže jeden z ich donorov je matka a druhý otec. Môžete sa aj na hlavu postaviť, ale veda proste nepustí. A kresťanská terminológia rovnako. Nerobte mi zmätok v jazykovede.

 

"Manželství mezi mužem a ženou je pro nás mnohem přirozenější," řekl člen Litevského rodičovského fóra Renaldas Janciauskas pro rt.com. "Neviníme z toho páry stejného pohlaví, jimž se to může zdát normální. Otázkou je, jestli mohou homosexuálové vnutit své vnímání také celé společnosti."

Už v roce 2010 doporučila Evropské unie členským státům, aby vynechaly výrazy otec a matka z oficiálních dokumentů. Podle ní podněcují sexismus.

Zdroj:  Rodič I, rodič II. Litevští školáci mají náhradu za otce a matku - iDNES.cz.

Jáj, ľudské práva... Aha, tak prosím rozmnožujte sa delením a klonovaním. Máte na to právo a rozhodne TO NEBUDE tak sexistické. Akurát už nebudete ľudia. Tak sa nečudujte, že nebudete mať ľudské práva. 

Nie, nemám nič proti registrovanému partnerstvu. Naopak, bol by som rád, aby sekulárny štát umožňoval uzavrieť partnerskú zmluvu akejkoľvek kombinácii a akémukoľvek počtu svojprávnych osôb biologického rodu Homo Sapiens. Zmluvu, ktorá im dá rovnaké právne nástroje, kompetencie a zodpovednosti, ako majú manželia. Veď viete, také tie huncúctva ako dedenie, rozhodovanie o partnerovi v kóme či zákonné zástupníctvo zverených detí.

Je mi jedno, či tomu právnemu aktu zverenia detí budeme hovoriť adopcia alebo dočasná starostlivosť. Aj tak 8-10 hodín vychovávajú naše deti tety v škôlkach. 

Neviem, či ste si všimli, ale keď si v katolíckom kostole muž so ženou navzájom odslúžia sviatosť manželskú, odoberú sa do sakristie a tam sa podpisujú papiere. Podpisuje sa protokol, zmluva, proste kus papiera (už si nepamätám, ja som bol rád, že som si v pravú chvíľu spomenul na meno svojej manželky a z mieri ma vyvádzalo aj to, že v kalichu bolo červeno, aj keď sa premieňalo biele víno), až vďaka tomu je vaše manželstvo platné aj pred štátom. Ja viem, asi ste si to nevšimli, väčšinou si vtedy chlapi popoťahujú nohavice a zasúvajú košele a ženy ladia rozslzený mejkap. Nebol čas.

Tak o čom sa tu hádame, prosím vás? Zmluvy už podpisujeme dávno. Viete si predstaviť, ako lezie lesbický pár do katolíckeho kostola trieskajúc okolo seba bejzbolkou po mesačnej príprave s kňazom, že on má právo na katolícky sobáš? Ja teda nie a naozaj nevidím dôvod, aby ma tým urážal. Bejzbolka do kostola nepatrí. 

Manželstvo  je pojem vyhradený zväzku muža a ženy. Otec matka sú pojmy vychádzajúce z biológie rodu Homo Sapiens. Môžete sa aj na hlavu postaviť, ale veda proste nepustí. A kresťanská terminológia rovnako. Nerobte mi zmätok v jazykovede. 

Áno, my katolíci máme jasné dogmy, ktorými sa riadime. Je to totiž viera. Takže zabudnite na nejaké argumenty proti. Nepochodíte s akoukoľvek argumentáciou. Teda s jednou áno. A to je tolerancia. My sme ju trénovali cca 1700 rokov, takže o nej niečo vieme.  Ja budem tolerovať vaše zmluvy a vy moje názvoslovie. OK? 

Pod čiarou:Áno, abstrahoval som tých cca 30-50 ľudí na tejto zemeguli, ktorí majú troch biologických rodičov. Ten tretí dodal mitochondriálnu DNA. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?