Ak si myslíte, že Putin len reaguje na agresiu západu, naozaj chcete žiť v putinizme?

Autor: Martin Pilnik | 2.9.2014 o 11:09 | Karma článku: 11,60 | Prečítané:  2251x

Mám tu jednu jednoduchú myšlienku a jednu jednoduchú otázku. Skúste sa vrámci skutočne jednoduchého zamyslenia potrápiť a uvažovať nad nimi.

Najprv tá jednoduchá myšlienka:

Putin haraší jadrovými zbraňami, vyhráža sa za 14 dní obsadením Kyjeva, podporuje vojnu na juhovýchode Ukrajiny, anektuje Krym, zakazuje si protirečiť, cenzuruje blogérov a to len preto, že mu to prikazuje USA s pištoľou na spánku: "Voloďa, kua, útoč!"

Za "USA" si dosaďte čo sa vám zapáči. Ak vám chýba fantázia, nadhodím pár príkladov: EU, NATO, ilumináti, židoslobodomurári, potápači, opravári hodiniek, trpaslíci...

A teraz príde na rad jednoduchá praktická otázka:

Obávate sa viac toho, že

  1. Západná demokratická civilizácia vám bude vnucovať svoj spôsob života a systém spoločnosti
  2. Putin vám bude vnucovať svoj spôsob života a systém spoločnosti?

Vyberte jednu z navrhovaných možností.

Tak, jednoduché myšlienky a jednoduchá otázka boli nastolené. Dokážete na túto jednoduchú otázku odpovedať  jasne, rovnako jednoducho, rýchlo a stručne?

Áno je to test vašej inteligencie a áno, je to test ako dokážete pochopiť písaný text. A áno, máme demokraciou a môžete si o uvedených myšlienkach myslieť čo chcete. Môžete o tom polemizovať, môžete si založiť rovnako ako ja blog a vypisovať články s úplne opačným názorom. Dokonca aj s opačným názorom na premiéra. Takú slobodu a demokraciu tu máme.

Na svojom blogu by som dnes pod týmto článkom komentáre zakázal. Trochu ilúzie si o vás chcem ponechať. Ale tu som hosť a tak sa prispôsobujem pravidlám blogov Sme. Je len na vás, či sa v komentároch strápnite.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?