Ukrajinské a Ruské č.b.t.d.

Autor: Martin Pilnik | 28.8.2014 o 11:20 | Karma článku: 6,57 | Prečítané:  1106x

Doteraz som vo svojich textoch vždy používal princípy dôkazu sporom. Súhlasil som s nezmyslom a len som kládol otázky navádzajúce k rozvíjaniu týchto nezmyslov s cieľom doviesť vás k pochopeniu, že sú to naozaj nezmysli.   Moment   hnusného a horkého č.b.t.d. na Ukrajine práve nastal.

Rusko potrebuje prístup na Krym suchou nohou a železnicou. Nič také ako oslobodzovanie ruského obyvateľstva z pod nadvlády fašistickej chunty z Kyjeva neexistuje. Stačí sa pozrieť na mapu.

Nič také ako ukrajinskí separatisti z presvedčenia o samostatnom Novorusku neexistuje. Samopaly, tanky a žoldnieri nerastú z úrodnej ukrajinskej pôdy. Stačí sa pozrieť na rastúci počet útočníkov.

Pred pár dňami bol na Ukrajine urobený posledný z radu demokratických krokov nutných po revolúcii: Boli vyhlásené demokratické parlamentné voľby. Nie je nič jednoduchšie aby tamojšia "SNS" vyhrala aspoň na významnom území a následne zrealizovala delenie podľa príkladu Československa. Nie, naopak bol otvorený nový bojový front.

Za iných okolností by sa pokojne mohli konať podobné nálety ako sa v týchto dňoch konajú na islamistov z ISIS v Iráku a materiálna podpora Kurdov. Nemôže sa to stať! Pretože Rusko vlastní jadrové zbrane. To je ďalšie z č.b.t.d. o ktorých som písal. Ak chcete mier, musíte zbrojiť, aby sa útok agresora zásadne nevyplatil.

Na Rusko sa útočiť vojensky nedá, pretože je dobre vyzbrojené. Ale nejde o konvenčné zbrane. Ide o to, že tam sedí k**** s kufríkom od jadrových rakiet. Dve veci majú pre nás v EU a pre nás v NATO zmysel: Ochrana našich dnes existujúcich hraníc. Rumunských, Slovenských, Poľských, Estónskych, Lotyšských, Litovských. Vojenská ochrana. Komunikácia s Putinom o jadrovom útoku.

Útočiť na Rusko je nezmysel. Nie je to pre nás v EU žiadny nepriateľ, nepotrebujeme jeho územie a už vôbec nepotrebujeme ruských otrokov. Ekonomické sankcie priniesli v EU prebytok a v Rusku nedostatok. č.b.t.d.  Potrebujeme s ním obchodovať, navštevovať sa, robiť turistiku, stavať spoločné vesmírne stanice. Proste priateľské vzťahy. Naša ruka na spoluprácu je permanentne natiahnutá v očakávaní. 

Priatelia, vážme si demokraciu, keď stačí na zmenu vyhrať voľby a netreba strieľať. Naša EU je pre nás vzájomne čo s sme jej členovia skutočne fajn mierový projekt. A to je také moje domáce a osobné čo.bude.treba.dokazovať.stále.a.dookola.

Pod čiarou: Pre matematikou nepoľúbených: č.b.t.d. znamená Čbolo treba dokázať. Je to matematická formulka zakončujúca úspešné dokazovanie. Neteší ma to ale vôbec, že mám pravdu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?