Priemerný užívateľ PDA je muž a má 33 rokov

Autor: Martin Pilnik | 15.12.2005 o 13:39 | Karma článku: 8,88 | Prečítané:  3461x

Som priemerný užívateľ PDA. To je fajn, inak by som si o sebe musel myslieť, že som priemerná ženská. To je taký ten vtip z Pelíškov, ako Bolek Polívka v časopise sto plus jeden... prečítajte si ho v niektorom z mojich starších príspevkov. Aj tam, aj teraz, použitý citát je neklamným znamením, že pôjde o komentár nejakých štatistík.

Že som priemerný užívateľ, som zistil z prieskumu, ktorého výsledky urobila Spb Pocket PC Survey (anglicky). V češtine to nájdete na mierne umierajúcom Palmare v článku Jaký je typický uživatel kapesního počítače? Nebudem tie výsledky sem kopírovať. Máte myš, na nej ľavé tlačítko, je 21. storočie, tak viete čo máte robiť. A pre užívateľov PDA je to aj tak už známa vec, pretože v jazyku blízkom sú len tri dobré zdroje, ktoré sú pre nás pokeťakárov pomaly povinným čítaním.
Radšej sa trochu zamyslím nad nazbieranými dátami a napíšem, čo ma zaujalo.

Hm. Hm. No teda!

Dobre, dobre, koniec srandy.

Zaujal ma bod 15. Čo je pre vás najdôležitejšie pri používaní PDA. Prekvapilo ma až 7. miesto výdrže batérie. Myslím, že v súčasnosti je to to jediné slabé miesto. Všetko ostatné (pamäť, rýchlosť) sa dá vyriešiť či už výberom prístroja, alebo externe, ale s tými batériami je to stále bieda. Paradoxne najstaršie PDA iPaq 3630 disponoval možnosťou pripojiť externú batériu vo forme jaketu a odvtedy sa žiadne takéto riešenie neobjavilo. V súvislosti s tým, že ako druhá dôležitá vlastnosť bola funkcia telefónu, je to pre mňa naozaj prekvapivé.

Body 17. a 18. sa točia okolo hardresetu. To je vlastnosť, ktorú mám na PDA najradšej. Skutočne. Môžem inštalovať kdečo, robiť všelijaké zverstvá a vždy je tu možnosť natvrdo zresetovať prístroj a dostať ho do východiskového stavu. Vrátane východiskového stavu operačného systému. To s veľkými Windows veru neurobíte.

Synchronizujem presne podľa výsledkov štatistiky. Denne, čím sa dáta aj elegantne zálohujú. Používanie PDA bez veľkého stroja je také desatinové.

Aj so surfovaním som na tom ako priemerný užívateľ, aj pluginy mám v Today obrazovke 3, aj témy mám 2, aj SW som kupoval, aj ho používam na všetky činnosti uvedené v bode 33. (okrem diaľkového ovládania - to nemusím; a navigácie - na tú sa chystám)

Od bodu 46. je to o programoch, ktoré na najčastejšie používajú. Škoda že tam nie sú linky na výrobcov. Napriek tomu, je to dobrý tip na vyskúšanie, či by mi niečo nesadlo.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dnes píše Matia Lenická

Slovenský teplý pat je veľmi krehký

Čakanie nič nevyriešilo, je načase sa o svoje práva biť.


Už ste čítali?