Tri možnosti ako čítať blogy SME

Autor: Martin Pilnik | 23.1.2005 o 20:00 | Karma článku: 3,20 | Prečítané:  1650x

Množstvo článkov na blogoch sme sa neustále zvyšuje. Zväčšuje sa množstvo blogerov. Rozmanitosť jednotlivých článkov je obrovská. Kvalita rozdielna. Určite by som našiel ďalšie vlastnosti, ktorých rozsah je od mínus nekonečna do plus nekonečna. Ale nezúfajte. Existujú možnosti ako si uľahčiť výber tak, aby sa vám na monitore ponúkali len články a témy, o ktoré máte záujem. V tomto článku sa snažím ukázať rôzne možnosti.

Nejde o návod správcov tohoto blogovacieho systému. V komentároch k mojim článkom sa často objavoval povzdych, že už toho začína byť priveľa. Preto prinášam osobné rady ako sa s tým vysporiadať.

Sledovanie titulky blog.sme.sk

Toto je spôsob, ktorý je vhodný, ak chcete čítať všetko od každého. Všetko čo sa kde šustne. Na titulnej stránke blog.sme.sk sa zobrazujú všetky články všetkých blogerov. Tak ako ich vydávame, tak sa tam postupne objavujú. V čase postupne postupujú dole. Stačí, aby ste si pamätali posledný článok, ktorý ste čítali pri vašej ostatnej návšteve. Začnete hore a postupne si prečítate všetko až po ten naposledy čítaný. Keď prídete na titulku blog.sme.sk za ďalší deň, postup zopakujete.

Využitie výberov na titulke blog.sme.sk

Najlepšie za týždeň
Podľa informácii Tomáša Bellu články tam vyberajú editori SME
Niektorú z rubrík
Keď napíšem článok, musím ho zaradiť do niektorej zo spoločných rubrík. Snažím sa to vždy nejako napasovať.
Blogeri
Vyberiete si konkrétne meno a kliknete si, či nemá nový článok. Aj tak sa dá...
Kalendár
Šikovná vec, môžete si kliknúť na konkrétny deň a zobrazia sa vám všetky články, ktoré v ten deň vyšli.
Najčítanejšie za 7 dní
Je to zoznam článkov s najlepšou návštevnosťou. Existuje istá pravdepodobnosť, že najčítanejšie budú aj najzaujímavejšie. Pravdepodobne.

Využitie čítačky RSS kanálov

Každý spravodajský web často produkuje okrem html verzie aj všakovaké iné súbory, ktoré obsahujú nové články. Tak aj každý z blogov má svoj RSS súbor, RSS kanál. Pomenovanie si vyberte. Tento RSS súbor sa generuje v momente, keď si nejaký klient o to požiada. Vtedy sa do neho nasypú informácie a klient ich zobrazí. Na zobrazenie RSS kanálov potrebujete nejakú čítačku. Čítačka je softvér, ktorý si musíte nainštalovať. Predvediem ako použiť čítačku RSS point.

RSS Point bude automaticky hlídat servery poskytující data prostřednictvím Atom a RSS zdrojů. O všem novém budete bez prodlení informováni, aniž byste museli pracně neustále všechny monitorované servery kontrolovat v internetovém prohlížeči.
 1. Domovská stránka RSS pointu.
 2. Z tejto adresy si RSS point stiahnete do počítača.
 3. Nainštalujete.
 4. Po inštalácii vám program navrhne naplnenie čítačky RSS kanálmi. Je len na vás, ktoré ďalšie kanále si vyberiete. Katalóg zatiaľ neobsahuje RSS kanály blogov sme.
 5. Preto som pripravil súbor, ktorý obsahuje kanále blogov sme. Stačí naimportovať:
  1. Stiahnite si do počítača súbor feeds.opml alebo zip verzia
  2. V programe RSS point v menu SOUBOR zvoľte IMPORT -- ZDROJE Z OMPL
  3. Vyberte si súbor feeds.oplm, ktorý ste si práve stiahli z tejto stránky
  4. Zobrazí sa vám zoznam blogov SME. Vyberiete si všetky, alebo len niektoré. Tie sa vám naimportujú.
  5. Veľmi veľmi dôležité: V menu NÁSTROJE -- KONFIGURACE nastavte na prvej záložke dole periódu kontroly nových správ aspoň na 2 hodiny. Správcovia serveru vám budú vďační.

A to je všetko. Máte čítačku, v nej kanále RSS jednotlivých blogov. Je len na vás, ako si ich roztriedite, ktoré aktivujete, ktoré vymažete. Ja len dúfam, že môj vám v čítačke zostane.

Existuje určite ešte ďalších 97 spôsobov ako čítať blogy. Existuje minimálne ďalších 10 iných čítačiek RSS kanálov. Ja som si vybral RSS point, pretože je v češtine a teda jazykovo bezbariérový.

Opakovanie, matka múdrosti: Nie som nijako spojený so správcami blog.sme.sk. Iba tu blogujem a napadlo mi, že by toto mohlo niekoho zaujímať, prípadne pomôcť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?