Kauza zabavené servre firmy Websupport - deň sľubov o návrate dát

Autor: Martin Pilnik | 28.6.2007 o 9:42 | Karma článku: 10,09 | Prečítané:  3606x

Začína deň sľubov a nesplnených prianí. Je 9:35 a moje dáta stále zadržiavajú policajti. Pozrime sa ako hodnotia včerajšie udalosti priamo zainteresované strany a mienkotvorné médiá.

Zhrnul by som to do jedinej vety: Aby sme sa z tej politickej korektnosti ... (Musím byť politicky korektný inak by som nezapadol do systému) Veď pozrite len na tie vyjadrenia:

Toto sa stalo:

Slovenská polícia však včera zvolila iný postup – firme websupport.sk pre podozrenie, že jeden z jej klientov porušil zákon, zhabala desať serverov a v jednom momente tak odstránila z internetu tri percentá slovenských webových stránok. Patrili viac než trom tisíckam klientov firmy websupport.sk, ktoré s vyšetrovaným prípadom nemali nič spoločné. (zdroj: SME.sk | Polícia odstavila firmy od siete)

A SME.sk tomu dá medzititulok: Netradičný postup a v texte použije slová "zvolila iný postup"

Majiteľ websupport.sk Michal Truban považuje zásah polície za prehnaný a neprofesionálny.

Predseda slovenského Združenia poskytovateľov webhostingu Igor Strečko včera zásah označil za „neobvykle radikálny

A korunu (z pohľadu politickej korektnosti) tomu nasadil expert na ochranu na informačnú bezpečnosť.

SME.sk | Polícia odstavila firmy od siete
"Expert na informačnú bezpečnosť Jozef Vyskoč hovorí, že je sčasti pochopiteľné, že polícia pri prehliadke neskúma, čo zo serverov zobrať. „Berme to tak, že ľudia, ktorí na prehliadku prídu, nie sú špecialisti.“

„Chápem ľudí, ktorí sa sťažujú a snažia poslať účet za činnosti, ktoré na webe vykonávajú, ministerstvu vnútra. Ale keď sa snažím odosobniť, pre políciu to mohol byť jediný možný postup,“ hovorí Vyskoč."

Chápem to správne? Prídu tam amatéri, správajú sa amatérsky a my to máme chápať, veď keď sú amatéri ani inak nemohli? (Netvrdím, že tam boli amatéri, len sa snažím chápať expertovo vyjadrenie)

Takže poďme na to bez politickej korektnosti a nazvime veci pravým menom.

Moje dáta, môj majetok, stále zadržiava polícia bez toho, aby som o tom bol oficiálne informovaný. Rovnako sú na tom tisíce klientov.

Tento policajný zásah voči mne ma denne pripravuje o peniaze.

Budem musieť vynaložiť ďalšie vlastné prostriedky len preto, že polícia, pravdepodobne zbytočne, zhabala moje dáta. Tým sa moja finančná strata ďalej zväčšuje. S ohľadom na moju konkrétnu situáciu a rozsah škôd, pravdepodobne to začnem riešiť v pondelok.

Po prvej porade s právnikom som zistil, že ja si budem musieť nechať expertne vyčísliť stratu. Potom mne, alebo niekomu z poškodených bude musieť dať súd za pravdu, že policajti zvolili nesprávny úradný postup alebo že sa jednalo o nezákonné rozhodnutie, teda ja budem musieť toto preukázať. A nakoniec a teda konečne zase súd musí potvrdiť a teda ja budem musieť preukázať pred súdom, že moja škoda vznikla v priamej súvislosti s týmto nezákonným postupom.

Policajti len vrátia tie počítače. Časom. Podľa zákona na to majú 90 dní a, obligátne, v komplikovaných prípadoch sa lehota môže predĺžiť.

Ten chlap co mě kopl řekl sorry
a pak šel ale ono to stejně bolí
jako kdyby chtělo
a to co kape z mého rozbitého kolena
je moje ne jeho krev

Zdroj: Jaromír Nohavica - Babylon

 

Sledujte vývoj situácie na výborne spracovanej a priebežne dopĺňanej stránke Doplňované: Servre WebSupportu bez varovania zaistila polícia | faster blog

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Svedomitá príprava

Objavili sa zvesti, že pokiaľ ide o testy, Slovensko by sa mohlo na jesennú vlnu pripravovať aj svedomitejšie.


Už ste čítali?