Nemusíte blogovať každý deň, ale malo by vás to baviť

Autor: Martin Pilnik | 8.5.2005 o 20:08 | Karma článku: 5,39 | Prečítané:  1536x

Miro Veselý píše seriál o blogovaní. Nedávno spomenul čosi o tom, že je treba písať aspoň raz denne. Ako starý a skúsený blogér (tieto prívlastky som obdržal od iných) si dovolím na to vyjadriť svoj názor. Pripíšem aj pár drobností k tomu.

  1. Tak ak ste tu, čítanosť mám vyriešenú. Tým som splnil Mirovu podmienku na úspešný perex.
  2. Originál článok, ku ktorému sa chcem vyjadriť, mal názov: Chcete si založiť blog... A máte o čom písať? Blog - Miro Veselý (blog.sme.sk) . Tým som splnil svoje pravidlo: Ak cituješ, odkazuješ, komentuješ, uveď aktívny odkaz.
  3. Nemyslím si, že treba písať pravidelne a už vôbec si nemyslím, že treba písať každý deň. (z diskusie k jeho článku vyplynulo, že to možno ani tak doslova nemyslel, ale ktovie, keď to tam napísal). Tým som si splnil pravidlo: Jasne, zrozumiteľne a krátko. Toto sa mi veľmi nedarí, ale snažím sa.
  4. Blogovanie ma baví, robím to pre svoju radosť a ak to teší aj vás, je to príjemný bonus. (Vidíte, snažím sa.)

Teraz budú nasledovať už len zbytočné a márne zdôvodnenia horeuvedeného. Čítať ďalej je vaše riziko.

Blogujem rád, občas, keď sa mi chce. Asi 80% mojich obľúbených blogérov píše nepravidelne a s rôznou kvalitou. Práve preto ich mám rád. Nezahlcujú ma denne svojimi výplodmi a je vidieť, že sú to len ľudia. Normálni ľudia, ktorým sa občas nezadarí. Nemám popri nich pocit menejcennosti. Potrebujem čítať dennodenne hyperkvalitné hyperobsažné a hyberinstatné články, z ktorých mám komplexy? Nepotrebujem.

Nuž takto to vidím ja. Na konštruktívnu diskusiu som pripravený a na tú ostatnú... prejdem mlčaním, alebo podráždenou narážkou na nekonštruktívnosť.

Ako tak na tento môj článok pozerám, podarilo sa mi zľahka popísať to, čo Miro vyvaril v 5-7 článkoch svojho seriálu. Počet mi nie je jasný, lebo to nemá previazané odkazmi, len zaradené vrámci kategórie. Je to otázka vkusu, no mne sa to nepozdáva. Seriál má mať odkazy na súvisiace články.

Na záver len na okraj spomeniem, že mám členenie na odseky, gramatiku mi skontroloval korektor aj korektorka, zaradenie do rubriky som urobil. Moja fotka je síce už mimo ročného obdobia, ale to čoskoro napravím (čas pracuje pre mňa). Len by už niekto konečne mohol uhádnuť čo to čítam. (Výzva k interakcii a prísľub senzačného odhalenia musia byť). Ilustračné foto nemám, lebo v mojom archíve som nič príhodné nenašiel a cudzie sa snažím nekradnúť. Slovom ideálny príspevok. Nemyslíte? (Pochopili ste to správne, posledná veta je tu kvôli karme.)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Do redakcií poslali nahrávku Gorily, má takmer 39 hodín

Nahrávka má 39 hodín a dva gigabajty.

Vyšetrovateľ Gorily: Viem, čo som na nahrávke počul

Nahrávka nám môže pomôcť, hovorí Kyselica.


Už ste čítali?