Ak si myslíte, že Putin len reaguje na agresiu západu, naozaj chcete žiť v putinizme?

Autor: Martin Pilnik | 2.9.2014 o 11:09 | Karma článku: 11,60 | Prečítané:  2236x

Mám tu jednu jednoduchú myšlienku a jednu jednoduchú otázku. Skúste sa vrámci skutočne jednoduchého zamyslenia potrápiť a uvažovať nad nimi.

Najprv tá jednoduchá myšlienka:

Putin haraší jadrovými zbraňami, vyhráža sa za 14 dní obsadením Kyjeva, podporuje vojnu na juhovýchode Ukrajiny, anektuje Krym, zakazuje si protirečiť, cenzuruje blogérov a to len preto, že mu to prikazuje USA s pištoľou na spánku: "Voloďa, kua, útoč!"

Za "USA" si dosaďte čo sa vám zapáči. Ak vám chýba fantázia, nadhodím pár príkladov: EU, NATO, ilumináti, židoslobodomurári, potápači, opravári hodiniek, trpaslíci...

A teraz príde na rad jednoduchá praktická otázka:

Obávate sa viac toho, že

  1. Západná demokratická civilizácia vám bude vnucovať svoj spôsob života a systém spoločnosti
  2. Putin vám bude vnucovať svoj spôsob života a systém spoločnosti?

Vyberte jednu z navrhovaných možností.

Tak, jednoduché myšlienky a jednoduchá otázka boli nastolené. Dokážete na túto jednoduchú otázku odpovedať  jasne, rovnako jednoducho, rýchlo a stručne?

Áno je to test vašej inteligencie a áno, je to test ako dokážete pochopiť písaný text. A áno, máme demokraciou a môžete si o uvedených myšlienkach myslieť čo chcete. Môžete o tom polemizovať, môžete si založiť rovnako ako ja blog a vypisovať články s úplne opačným názorom. Dokonca aj s opačným názorom na premiéra. Takú slobodu a demokraciu tu máme.

Na svojom blogu by som dnes pod týmto článkom komentáre zakázal. Trochu ilúzie si o vás chcem ponechať. Ale tu som hosť a tak sa prispôsobujem pravidlám blogov Sme. Je len na vás, či sa v komentároch strápnite.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Je facka od policajta v poriadku? Čo môžu robiť policajti pri zásahu

Na podrobnú osobnú prehliadku potrebuje policajt súhlas prokurátora. Bez neho so zadržanými vecami pred súdom nepochodí.

KOMENTÁRE

SNS aj Smer využívajú Kočnerovu muníciu

Nezávislosť RTVS ohrozujú iné veci, než smsky šéfa spravodajstva.


Už ste čítali?