Ukrajinské a Ruské č.b.t.d.

Autor: Martin Pilnik | 28.8.2014 o 11:20 | Karma článku: 6,57 | Prečítané:  1094x

Doteraz som vo svojich textoch vždy používal princípy dôkazu sporom. Súhlasil som s nezmyslom a len som kládol otázky navádzajúce k rozvíjaniu týchto nezmyslov s cieľom doviesť vás k pochopeniu, že sú to naozaj nezmysli.   Moment   hnusného a horkého č.b.t.d. na Ukrajine práve nastal.

Rusko potrebuje prístup na Krym suchou nohou a železnicou. Nič také ako oslobodzovanie ruského obyvateľstva z pod nadvlády fašistickej chunty z Kyjeva neexistuje. Stačí sa pozrieť na mapu.

Nič také ako ukrajinskí separatisti z presvedčenia o samostatnom Novorusku neexistuje. Samopaly, tanky a žoldnieri nerastú z úrodnej ukrajinskej pôdy. Stačí sa pozrieť na rastúci počet útočníkov.

Pred pár dňami bol na Ukrajine urobený posledný z radu demokratických krokov nutných po revolúcii: Boli vyhlásené demokratické parlamentné voľby. Nie je nič jednoduchšie aby tamojšia "SNS" vyhrala aspoň na významnom území a následne zrealizovala delenie podľa príkladu Československa. Nie, naopak bol otvorený nový bojový front.

Za iných okolností by sa pokojne mohli konať podobné nálety ako sa v týchto dňoch konajú na islamistov z ISIS v Iráku a materiálna podpora Kurdov. Nemôže sa to stať! Pretože Rusko vlastní jadrové zbrane. To je ďalšie z č.b.t.d. o ktorých som písal. Ak chcete mier, musíte zbrojiť, aby sa útok agresora zásadne nevyplatil.

Na Rusko sa útočiť vojensky nedá, pretože je dobre vyzbrojené. Ale nejde o konvenčné zbrane. Ide o to, že tam sedí k**** s kufríkom od jadrových rakiet. Dve veci majú pre nás v EU a pre nás v NATO zmysel: Ochrana našich dnes existujúcich hraníc. Rumunských, Slovenských, Poľských, Estónskych, Lotyšských, Litovských. Vojenská ochrana. Komunikácia s Putinom o jadrovom útoku.

Útočiť na Rusko je nezmysel. Nie je to pre nás v EU žiadny nepriateľ, nepotrebujeme jeho územie a už vôbec nepotrebujeme ruských otrokov. Ekonomické sankcie priniesli v EU prebytok a v Rusku nedostatok. č.b.t.d.  Potrebujeme s ním obchodovať, navštevovať sa, robiť turistiku, stavať spoločné vesmírne stanice. Proste priateľské vzťahy. Naša ruka na spoluprácu je permanentne natiahnutá v očakávaní. 

Priatelia, vážme si demokraciu, keď stačí na zmenu vyhrať voľby a netreba strieľať. Naša EU je pre nás vzájomne čo s sme jej členovia skutočne fajn mierový projekt. A to je také moje domáce a osobné čo.bude.treba.dokazovať.stále.a.dookola.

Pod čiarou: Pre matematikou nepoľúbených: č.b.t.d. znamená Čbolo treba dokázať. Je to matematická formulka zakončujúca úspešné dokazovanie. Neteší ma to ale vôbec, že mám pravdu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

ŠPORT

Zuzula: Ľudia v Lyžiarskej asociácii nerozumejú športu

Už roky bojuje s lyžiarskou asociáciou.

DOMOV

Fico v Kľaku: Fašizmus tu je a v zelených tričkách chodí po vlakoch

Zastavte experiment, Banskej Bystrici nepriniesol nič, vyhlásil premiér.


Už ste čítali?